Pasaulinė autizmo diena
Autizmas yra neurologinis raidos sutrikimas, kuris labiausiai paliečia kalbos ir bendravimo, socialinių įgūdžių ir elgesio vystymąsi. Tai tarsi antgamtinė galia, leidžianti žmonėms matyti pasaulį unikaliai kitaip. Autizmas – tai ne liga, kurią galima išgydyti, bet veikiau kitoks pasaulio suvokimo būdas.

Svarbu suprasti, kad autizmas yra įvairių individualių patirčių spektras. Kiekvienas autistiškas žmogus yra unikalus, ir jų stipriosios pusės gali būti vertinamos ir palaikomos.

Balandžio 2-oji minima kaip autizmo supratimo diena. Šiai dienai paminėti Šilutės lopšelio – darželio „Žvaigždutė“ priešmokyklinės grupės vaikai kartu su socialine pedagoge Rasa ir ŠPT logopede Kristina dalyvavo akcijose: Mėlynasis balionėlis (Šilutės r. ŠPT) ir Klaipėdos Viltės progimnazijos organizuotame tarptautinėje socialinėje akcijoje „Šalia mūsų, ne už sienos“. Vaikai žiūrėjo socialinį filmuką apie autizmo spektro sutrikimą turinčius vaikus, aptarė, kad visi esame panašūs ir tuo pat metu skirtingi. Pasaulis pilnas įvairių spalvų ir visos jos gražios.

Priešmokyklinukai spalvino mėlynus balionus ir puošė juos spalvotomis dėlionės detalėmis. Šie balionėliai „pavirto“ akcijos ženkliukais, kuriais vaikai pasipuošė patys, išdalino visiems įstaigos darbuotojams, taip pat nunešė į Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešąją biblioteką. Dalindami ženkliukus, vaikai paragino juos įsisegti balandžio 2-ąją, minint Autizmo supratimo dieną.

Balandžio 02, 2024

Palikite komentarą
Jūsų vardas Saugos kodas
Jusų komentaras