Biudžetinė įstaiga
V. Kudirkos g. 20, LT-99119 Šilutė
Tel. 8 441 62 163
El. p. info@zvaigzdeta.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 190687627
Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaiga Meniu

Sveikata visus metus 2023

SVEIKATA VISUS METUS 2023

Šilutės lopšelis-darželis ,,Žvaigždutė“ dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte ,,Sveikata visus metus 2023“.

Projekto tikslas: padėti vaikams įgyti bendrą sveikatos suvokimą, išsiugdyti sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, paskatinti juos rinktis sveiką gyvenimo būdą.

Projekto trukmė: 2023 m. sausio–gruodžio mėn.

Projekto organizatoriai kviečia leistis į sveikatos užduočių kelionę. Kiekvieną mėnesį tinklalapyje www.suss.lt  skelbiamas naujas iššūkis, nauja užduotis. Įdomiausi, originaliausi, kūrybiškiausi komandų darbai kas mėnesį skelbiami tinklalapyje.

Mūsų darželio komanda: mokytojos Inesa Matevičienė, Diana Kiltinavičienė, Nelia Damanskienė, Ingrida Peteraitienė. Kartu su vaikais, tėveliais, bei visa darželio bendruomene pateikti 5 iššūkiai, iš kurių 3 buvo pripažinti kaip įdomiausi, originaliausi ir skelbiami tinklapyje  www.suss.lt .

Pristatome visus iššūkius (geriausi kovo, balandžio ir gegužės mėnesio).

Vasario mėnesio iššūkis: ,,Sveikata-ne viskas, tačiau be jos-viskas niekas“

Efektyviai stiprinamas vaikų fizinis aktyvumas, formuojama motyvacija ir daroma didžiausia įtaka jų sveiko gyvenimo būdo pasirinkimui.

Kovo mėnesio iššūkis: ,,Žmogus tampa labai drąsus, kai yra užtikrintas kad jį myli“(Sigmund Freud)

Vaikai kalbėjo apie gerumą, meilę, santykius tarp draugų ir artimųjų. Vaikai jaučiasi saugiai ir drąsiai, kai juos apkabina ir palaiko tėveliai ar kiti artimieji. Kiekvienas nori jaustis drąsiu, mylimu, o kai draugai, tėveliai, mokytojos šalia, visada būna tik geros emocijos.

Balandžio mėnesio iššūkis: ,,Jeigu kiekvienas šluotų ties savo durim, visa gatvė būtų švari“

Veiklos metu vaikai mokėsi tvarkyti aplinką, tvarkėsi grupėse, padėjo tėveliams namuose. Tokia veikla moko juos nuo pat mažens suvokti, kad aplinkos grožis ir saugumas priklauso nuo mūsų pačių.

Gegužės mėnesio iššūkis: ,,Judėjimas gali pakeisti visus pasaulio vaistus, bet visi pasaulio vaistai negali pakeisti judėjimo“. (S. Tiso)

 Didelį dėmesį skiriame vaikų fizinės sveikatos stiprinimui. Visa darželio bendruomenė dalyvavo organizuotame sveikatos renginyje ,,Sveikatos Šturmas“. Vaikai kartu su tėveliais dalyvavo įvairiose rungtyse, žaidė krepšinį, linksminosi batutuose.

 

Rugsėjo mėnesio iššūkis: ,,Yra trys būtini įpročiai, kurie padeda bet kokiom sąlygom viską pasiekti. Tai – įprotis dirbti, įprotis mokytis, įprotis būti sveikam“. (Polis Bregas)          

Vaikystėje ugdosi esminiai charakterio bruožai, formuojasi elgesio įpročiai, kuriuos vėliau labai sunku koreguoti. Geri įpročiai vaikams įskiepijami per ilgą laiką.

 Informacija atnaujinta 2023-11-10
« Atgal