Biudžetinė įstaiga
V. Kudirkos g. 20, LT - 99119 Šilutė
Tel. (844162163)
El. p. info@zvaigzdeta.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 190687627
Šilutės darželis-lopšelis Žvaigždutė

Paieška

2018-05-07

       Balandžio 24 d. vyko lopšelio grupių projekto „Mažas mūsų ratelis“ baigiamasis renginys – vakaronė su šeimomis  „Tili tili dūda“, skirtas Lietuvos 100-čiui. Pasipuošę tautiniais drabužiais dalyviai pakiliai, kaip tikri lietuvaičiai, būrėsi į ratą pašokti, pažaisti, padainuoti. Veiklos niekam netrūko, net dūmai rūko: ir dūdą pūsti reikėjo, ir siūlus vyti, ir greitakojį kiškį lopšine užmigdyti. O skambant smagiai polkutei mažieji muzikantai  trankiai pritarė originaliais  ritminiais instrumentais, kuriuos projekto metu gamino ugdytinių mamytės. Gerą ūpą ir liaudišką nuotaiką visos vakaronės metu įkvėpė Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Lolytėlė“ muzikantai. Visus sužavėjo Amelijos mamytės Indrės Rimkienės atliekamos lietuvių liaudies dainos. Kapelos vadovas Kazimieras Budrys supažindino dalyvius su liaudiškais instrumentais: bandonija ir birbyne. Virtuoziškai atliekama muzika užbūrė ir mažus, ir didelius, vis norėjosi dar, ir dar paklausyti, o kojos pačios kilnojosi ir sustoti neketino. Po linksmybių dalyviai vaišinosi kvapniais meduoliais puoštais tautinių spalvų simbolika.
      Vakaronės metu patirtos emocijos patvirtina seną tiesą, jog lietuvių liaudies kūryba – dainos, rateliai, žaidimai – prasminga, patraukli ir džiuginanti veikla, tinkanti bet kokio amžiaus žmonėms. 

          

« Atgal
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas: 190687627, adresas: V. Kudirkos g. 20, Šilutė, LT–99119, telefonas/faksas: 8 441 62163, el. paštas: info@zvaigzdeta.lt