Biudžetinė įstaiga
V. Kudirkos g. 20, LT-99119 Šilutė
Tel. 8 441 62 163
El. p. info@zvaigzdeta.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 190687627
Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaiga Meniu

Savaitė be patyčių

Ką daryti, kad Lietuvos vaikai užaugtų nejausdami patyčių kartėlio?

Pirmiausia -visuomenę išmokyti gyventi be užgauliojimų. Paklausus, kodėl vaikai tyčiojasi, skaudina ir žemina kitus, problema – meilės stygius.

Kiek minučių per parą tėvai skiria vaikams? Tris, keturias… dešimt? O dėmesys ir meilė, laikas, skirtas būti kartu su vaiku, yra geriausia prevencija.

Yra sakoma: „nepakrautas akumuliatorius toli nevažiuoja“. Vaikas dažnai neturi ką atiduoti aplinkiniams, nes nėra gavęs dėmesio, atjautos, supratingumo.... Jie tyčiojasi, skaudina, žemina vieni kitus, nes to išmoksta iš suaugusiųjų. Ilgainiui įpranta taip elgtis ir galvoti, kad tai normalu.

Patyčios neturėtų būti vien vaikų problema. Apie tai, kad vaikui negera ir kodėl taip atsitiko, būtinai turi žinoti suaugusieji, o vaikas neturi bijoti, kad pasakęs jam, bus apkaltintas ar pavadintas skundiku.

Jau darželyje patyčių problema tampa vis aktualesnė ir opesnė, nes ikimokykliniame amžiuje vaikai susiduria su klausimu „draugausiu – nedraugausiu“. Mūsų visų tikslas yra ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią priekabiavimui ir patyčioms, gerinti bendrą emocinę vaiko savijautą, skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio ir suaugusiųjų santykius.

 Eilę metų mūsų darželis prisijungia prie respublikinės “Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ “. Šiais metais mūsų įstaigoje tema – „Ištiesk draugui ranką”.

Vaikai grupėse kalbėjo apie šį jausmą, žaidė vaidybinius žaidimus, ieškojo atsakymų sudarytų situacijų sprendimui, diskutavo apie draugystę. Veiklų metu patyrė daug įvairių emocijų, tapo supratingesni, išmoko drauge rasti išeitį, pasakyti tiesą, atsiprašyti, o svarbiausia -suprato, kad negalima skriausti draugo – svarbu jį saugoti. Vaikai, pedagogai ir tėvai kūrė „Draugystės knygą”.

 

Socialinė pedagogė R. StasytienėInformacija atnaujinta 2018-04-03
« Atgal