Biudžetinė įstaiga
V. Kudirkos g. 20, LT-99119 Šilutė
Tel. 8 441 62 163
El. p. info@zvaigzdeta.lt
Juridinių asmenų registras
Kodas 190687627
Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaiga Meniu

Man svarbus kitas, aš svarbus kitam

 

Ką reikia daryti, kad Lietuvos vaikai užaugtų nejausdami patyčių kartėlio? Atsakymas – išmokyti visuomenę gyventi be užgauliojimų. Paklausus kitų, kodėl jų manymu, vaikai tyčiojasi, skaudina ir žemina kitus, problema – meilės stygius.

Kiek minučių per parą tėvai skiria vaikams? Tris, keturias... dešimt? Dėmesys ir meilė, laikas, skirtas būti kartu su vaiku, yra geriausia prevencija. Yra sakoma: „nepakrautas akumuliatorius toli nevažiuoja“. Vaikas dažnai neturi ką atiduoti visuomenei, nes nėra gavęs. Jie tyčiojasi, skaudina, žemina kitus, nes to išmoksta iš suaugusiųjų. Po to įpranta taip elgtis ir galvoti, kad tai normalu. Jei suaugusieji nesityčiotų iš kitų, tai ir vaikai nesityčiotų. Arba atvirkščiai: jei vaikai nustotų tyčiotis vieni iš kitų, pamažu nustotų tai daryti ir suaugusieji, juo labiau, kad po kurio laiko vaikai ir taps tais suaugusiaisiais.

Patyčios neturėtų būti vien vaikų problema. Apie tai, kad vaikui negera ir kodėl taip atsitiko, būtinai turi žinoti suaugusieji. Vaikas neturi bijoti, kad pasakęs suaugusiam, bus apkaltintas ir pavadintas skundiku.

Jau darželyje patyčių problema tampa vis aktualesnė ir opesnė, nes ikimokykliniame amžiuje vaikai susiduria su klausimu „draugausiu – nedraugausiu“, kas jau yra patyčių užuomazga. Tačiau mūsų visų  tikslas,  ugdyti pozityvius vaikų bendravimo ir problemų sprendimų gebėjimus, užkirsti kelią priekabiavimui ir patyčioms, gerinti  bendrą emocinę vaiko savijautą, skatinti pagarbius ir draugiškus vaikų tarpusavio ir vaikų bei suaugusiųjų santykius.

Kelinti metai iš eilės mūsų darželis prisijungia prie organizuojamos respublikos mastu "Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ ". Šiais metais tema – „Man svarbus kitas, aš svarbus kitam". Vaikai grupėse patyrė daug įvairių emocijų, tapo supratingesni, išmoko drauge rasti išeitį, pasakyti tiesą, atsiprašyti, diskutavo apie draugystę, ėjo vieni pas kitus į svečius, dažnai apsikabino, darė dovanėles savo draugui. Suprato, kad negalima skriausti draugo – kaip tik daug svarbiau jį saugoti. Tėveliai kartu su vaikučiais kūrė "Draugystės receptus".

Rasa Stasytienė, socialinė pedagogė

 

      

 



Informacija atnaujinta 2017-03-28
« Atgal